Radoši veidi, kā veicināt Tavas Lūgšanu dienas norisi

Kad baptistu sievietes sanāk kopā un ir vienotas Kristū, Dievs ielej mieru ikvienas sirdī!
Šie brīži apvieno sievietes visā pasaulē, kad mēs lūdzam viena par otru.

Plānojot savu Lūgšanu dienu, domā par savu pasākumu kā par “piedzīvoto”. Šis vārds “piedzīvot” burtiski atrauj vaļā durvis radošumam, ļaujot tev domāt ārpus rāmjiem, lai informētu savus apkārtējos par šo pasākumu un plānotu tā norisi.

PIEŅEM IZAICINĀJUMU 10-10-10

Izaicini vismaz 10 sievietes, lai tās katra sapulcina vismaz 10 sievietes un ziedo vismaz 10 Gaidot Lūgšanu dienu (LD) šī gada novembrī, mēs jūs iedrošinām uzaicināt 10 sievietes pievienoties LD norisē. Katra no šīm sievietēm lūdz atsevišķi (pēc vēlēšanās vadoties pēc Lūgšanu plāna), kā arī iesaistot savus ģimenes locekļus, draugus un paziņas – kopskaitā vismaz 10 personas grupiņā. Ikviens grupiņas dalībnieks tiek aicināts atsaukties un ziedot 10€ LD fondā.

PIEVIENOJIES LD FACEBOOK LAPAI

Apmeklē Pasaules Baptistu alianses Sieviešu departamenta(BWA Women’s Department) Facebook lapu.   Pēc LD tur varēsi lasīt ziņas un stāstus, liecības un foto no visā pasaulē notikušā un piedzīvotā. Tas ir lielisks veids, kā starptautiski justies vienotām ar baptistu māsām šajā notikumā!

SAPULCĒŠANĀS BRĪVĀ DABĀ VAKARA SAULRIETĀ

Atrodi vietu kādā parkā vai ezera/jūras krastā, kur netraucēti varat sapulcēties kopā. Ideāli, ja tuvumā ir ugunskura vieta. No krāsaina papīra izveido kartītes, uz kurām uzraksti katra kontinenta lūgšanu vajadzības (ievērojot kontinentu dalījumu pa krāsām). Kopīgi lasiet Rakstus, dziediet, pārrunājiet plānotā naudas ziedojuma mērķi. Izdali katram klātesošajam mazu lukturīti/svecīti/brīnumsvecīti. Lūdziet par vajadzībām, kas lasāmas krāsainajās kartītēs, un apņemieties ik nedēļu iestāties lūgšanās par pasaules baptistu sievietēm. Vakara izskaņā pavadiet laiku pie ugunskura ar līdzpaņemtām uzkodām.

IZVEIDO 7 MAGNĒTIŅUS PAR KONTINENTIEM

Sagatavo 7 krāsu lapas, uz katras uzrakstot lūgšanu vajadzības par konkrēto kontinentu. (Kontinentu krāsas: Āfrika – violeta; Āzija – gaiši zila; Karību jūras reģions – zaļa; Eiropa – tumši zila; Ziemeļamerika – oranža; Dienvidamerika – dzeltena; Austrālija un Okeānija – sarkana.)
Telpā izvieto 7 galdiņus, katru noformējot par savu kontinentu – krāsainā lapa ar tekstu, krāsaina svece vai balons, vai citas iezīmīgas dekorācijas pēc saviem ieskatiem. Sagādā dažādus nelielus magnētus, lai katrs no tiem atbilstu kādam konkrētam kontinentam, un izdali tos uz katra galda. Dalībnieki dodas pie katra galda, lūdz par konkrēto kontinentu un paņem magnētiņu, līdz katrs sev sakrājis visus 7 magnētiņus. Pieliekot tos pie ledusskapja savās mājās, katram dalībniekam tas ir atgādinājums ik dienas – lūgt par vispasaules Baptistu māsām.

SESTDIENAS RĪTA BROKASTIS

Sagatavo kafiju un smalkmaizītes/mafinus. Ievadā veltiet laiku kādām pielūgsmes dziesmām. Ja vēlaties, kopīgi veiciet kādu rokdarbu – rotas no pērlītēm vai citiem materiāliem, kas ir pieejami. Noorganizējiet nelielu lūgšanu pastaigu ar 7 lūgšanu stacijām – katram kontinentam. Galdiņš ar svecīti būs kā stacija. Uz galda novieto attēlus, kontinentam raksturīgus priekšmetus vai apģērba gabalus – tie kalpos kā neliels uzskates materiāls. Izvieto šos 7 galdiņus telpā. Jau no rīta, kad norises vietā ierodas dalībnieki, katrs izvēlas vai izlozē vienu no septiņu dažādu krāsu grāmatzīmēm – tādējādi sadalot visus klātesošos 7 grupiņās un norādot katram savu lūgšanu staciju, kur tam būs jādodas.

Vēlāk, pēc šī lūgšanu laika, visi sapulcējas vienuviet, lai kopīgi dalītos piedzīvotajā, pārdomās; kā arī, lai saliktu brīvprātīgo ziedojumu LD norisei, lai noslēgtu ar kopīgu dziesmu un lūgšanu.

ZIEDOJUMS

Iepazīstini citus, informē draudzi par Pasaules Baptistu alianses Sieviešu departamenta kalpošanu un veicamajiem projektiem. Ikviens finansiāla atbalsta apmērs ir nozīmīgs kalpošanas darbā. Vairāk par to vari uzzināt šeit  https://www.bwawd.org/offerings. Aicini līdzcilvēkus atsaukties un ziedot. Naudas atlikšana un krāšana visa nākamā gada garumā būs nozīmīgs izaicinājums. Informē draudzi par LD un plānoto norisi savā draudzē, aicini piedalīties vai atbalstīt finansiāli. Izvieto informāciju par LD redzamā vietā baznīcā, dalies ar lūgšanu vajadzībām, stāsti par kontinentiem un tiem raksturīgo.

IESAISTI CITUS

Aizsniedz un iesaisti arvien vairāk tavas draudzes sieviešu dažādos vecumos. Organizējiet ne tikai vienu pasākumu, bet vēl kādu citā mēnesī. Iesakām pasākumu norises laiku dažādot, lai tajos varētu piedalīties arī tās sievietes, kas citkārt parasti netiek uz pasākumiem darbdienu vakaros vai sestdienās. Aicini kādas dalībnieces brīvprātīgi pilnveidot pasākuma programmu ar dziesmām, lasījumiem, liecībām saistībā ar LD tematiku. Palūdz citām dalībniecēm sagatavot uzkodas. Piedāvā palīdzēt ar transportu uz pasākumu tiem, kam tas nepieciešams. Uzaicini arī bērnus piedalīties un muzicēt, sagatavot drāmas skeču, priekšnesumu u.c. Apvienojieties ar citām tuvējām draudzēm jūsu rajonā vai pilsētā un kalpojiet kopīgi, organizējiet kopīgu sapulci. Apciemo tās māsas, kas vecuma nespēka vai slimības dēļ netiek uz draudzi. Esot pie viņām, kopīgi lūdziet par LD norisi un lūgšanu vajadzībām.

RADI ATMOSFĒRU

Lieto vizuālus materiālus, smelies iedvesmu no internetā atrodamā; ja vēlies, vari izveidot foto izlasi vai PowerPoint prezentāciju. Domājot par konkrētu kontinentu, piemeklē tam raksturīgos foto attēlus, priekšmetus, apģērba gabalus vai ēdienu receptes/pārtikas produktus. Baznīcas zālē vai pasākuma norises vietā izvieto uzrunājošus fotoattēlus vai plakātus par kontinentiem. Vari rīkot Lūgšanu brokastis ar saullēkta tematiku, vai vakariņu maltīti ar groziņiem – saulrieta tematikā.

LŪGŠANU PASTAIGA APKAIMES IETVAROS

Apstaigā savas dzīvesvietas vai baznīcas tuvējo apkārtni, iepazīstot apkaimi tuvāk. Uzzini vairāk par tuvākajām kalpošanas vietām, atrodi šīs ēkas un lūdz par to darbu (piemēram, krīžu centri, sociālās aprūpes nami, bezpajumtnieku patversmes, cietumi, misijas organizācijas, labdarības organizācijas u.tml.). Lūdz par šīm iestādēm un kalpošanām gan šeit – tavā tuvējā apkārtnē –, gan visā pasaulē.

Lai kāda izvērtīsies tieši Tava Lūgšanu diena, aicinām visus sekot līdzi, ka netiek piemirstas divas no vissvarīgākajām sastāvdaļām – lūgšana un ziedošana. Labu veiksmi gatavošanās procesā!

Pateicība Ziemeļamerikas baptistu sievietēm par dalīšanos ar šīm idejām!

www.nabwu.org

CITAS IDEJAS:

 • Ļauj, lai draudzes jaunākās sievietes iesaistās plānošanā vai organizatoru komandā, jo tieši viņām bieži ir radošas, jaunas idejas.
 • Mums katrai ir savas stiprās un vājās puses, hobiji, ikdienas dzīves ritms un ģimenes apstākļi. Tādēļ, ka esam tik dažādas, iesakām pārdomāt dažādus variantus un veidot vairākus LD pasākumus – katru ar savu konceptu un noskaņu, tāpat paredzot dažādu mērķauditoriju, mainot norises vietu un laiku.
 • Lai aptvertu skaitliski ievērojamo ļaužu kopumu, kas visā pasaulē atzīmē LD, aicinām ikvienu šai dienā pieslēgties arī mūsu Facebook lapai: www.facebook.com/BWAWomensDepartment Attēli un ziņojumi būs lasāmi arī pēc LD. Iedrošinām arī Tevi dalīties ar sava pasākuma norisi un publicēt foto un ziņas, atsūtot tās mums! Tāpat drīksti Facebook lapu atstāt atvērtu sava LD pasākuma laikā un ar visiem klātesošajiem sekot līdzi jaunumiem datora ekrānā vai projekcijā uz sienas.
 • Iedrošini sev zināmos cilvēkus, kuri netiek uz pasākumiem slimības vai vecuma nespēka dēļ; kuri atrodas slimnīcās vai citu apstākļu dēļ aizkavēti – lai arī tie, ja ir iespēja, apmeklē augstākminēto FB lapu un seko līdzi LD norisei visā pasaulē, esot kopā ar dalībniekiem domās un lūgšanās. Apciemojiet šos ļaudis viņu mītnes vietās un parādiet no saviem telefoniem foto/video, stāstiet par LD norisi Latvijā un pasaulē.
 • Izveido un koordinē lūgšanu grupiņas, lai tās sapulcējas pa mājām un dažādos iespējamos laikos kopīgi lūdz – arī pirms un pēc LD pasākuma. Lūdziet par LD norisi Latvijas draudzēs.
 • Šī gada LD tēma ir Kalpošana. Ideja papildu aktivitātei: dodieties uz kādu vietējo kristīgo centru/sociālo iestādi un lūdziet par šīs vietas darbiniekiem un iesaistītajiem. Uzziniet vairāk par šo ēku un tās darbu, meklējiet iespējas sadarboties un kopīgi kalpot mērķauditorijai: trūcīgajiem, ieslodzītajiem, neveselajiem, cilvēku tirdzniecības upuriem, u.tml.
 • Ja Tev pieejamas pietiekami plašas telpas, kur iespējams iekārtot 7 atsevišķas lūgšanu telpas katram kontinentam, piedāvājam šādu plānu.
  • Iekārto šīs 7 telpas kā lūgšanu stacijas. Ieplāno laiku jeb nelielu „pulksteņlaiku sarakstu”, pēc kura vadīties; vai arī paredzi katrā stacijā pavadīt noteiktu laika periodu (piemēram, 15 minūšu intervālus katrā.) Dalībnieki var doties rotācijas kārtībā no stacijas uz staciju, vai arī pēc brīvas izvēles – var arī neapmeklēt visas stacijas, bet tikai dažas pēc izvēles. Atrodi vislabāko kompromisu, vadoties pēc apstākļiem!
  • Uzstādi mūzikas atskaņotāju, lai starplaikā, kad notiek pārvietošanās jeb „dalībnieku maiņa”, kāda mierīga mūzika aicinātu dalībniekus doties uz nākamo staciju. Ideālā variantā, ja iespējams, nodrošini vairākas atskaņošanas iespējas un izvieto tās katrā telpā, lai mūzika skanētu atsevišķi. Piemeklē raksturīgu tautas mūziku katram kontinentam, uzzini vairāk par tautu nacionālajiem instrumentiem un dziedāšanas kultūru. Ja iespējams, atskaņo arī kristīgas dziesmas kādā no valodām.
  • Izdekorē telpu, izmantojot balonus un galdautu kontinentu krāsās. (Kontinentu krāsas: Āfrika – violeta; Āzija – gaiši zila; Karību jūras reģions – zaļa; Eiropa – tumši zila; Ziemeļamerika – oranža; Dienvidamerika – dzeltena; Austrālija un Okeānija – sarkana.)
  • Katrā no telpām atrodas sagaidītājs, kurš sniedz īsu ieskatu par kontinentu, pastāsta par lūgšanu vajadzībām un kurš vieno dalībniekus lūgšanā. Sagaidītājs ir ģērbies kontinenta krāsā. Ja iespējams, nodrošini telpās ekrānu un atskaņo atnācējiem kādu īsu video par kontinenta iezīmēm. Sagādā un izdali katram kādu nelielu, raksturīgu uzkodu no kontinenta, kamēr video tiek rādīts. Atkarībā no atnācēju skaita, grupa pēc tam var tikt sadalīta mazākos lūgšanu pulciņos, vai arī katrs lūdz individuāli.
 • Saullēkta/Saulrieta piedzīvojums

Īsteno aicinājumu „Celies un spīdi!”, plānojot lūgšanu brokastis vai saulrieta sapulcēšanos. Izdali katram atnācējam lampiņu, tējas svecīti, svecīti ar bateriju vai citu mazu gaismas objektu, ko viņš pēc tam varēs ņemt uz mājām kā atgādinājumu. Kā suvenīri vēl var būt lampiņas zvaigznes formā vai atstarotāji (Atstarojiet Kristus Gaismu!)

 • Atvērtā lūgšanu vieta

Šo ieceri vari īstenot lielā zālē, izvietojot galdus kā lūgšanu stacijas, vai arī mazākās telpās kā atsevišķās stacijās. Vieta ir atvērta apmeklētājiem ilgāku laiku (visas dienas garumā līdz pat vakaram, vai arī diennakti). Zālē ir 1-2 sagaidītāji jeb gidi, kuri ir pieejami arī lūgšanām un aizlūgšanām kopā ar apmeklētāju, ja viņš to vēlētos.

 • Zālē pie sienas pieliec pasaules karti lielā izmērā, kā arī korķa tāfeli jeb zīmīšu dēli, kur ikviens aicināts pievienot savu zīmīti ar lūgšanu. Nodrošini arī piespraužamās adatiņas.
 • Uzstādi 7 galdiņus kā lūgšanu stacijas (alternatīva ir iekārtot lūgšanu stacijas vairākās atsevišķās telpās).  Galdiņi ir pārklāti ar attiecīgā kontinenta krāsas galdautu. (Kontinentu krāsas: Āfrika – violeta; Āzija – gaiši zila; Karību jūras reģions – zaļa; Eiropa – tumši zila; Ziemeļamerika – oranža; Dienvidamerika – dzeltena; Austrālija un Okeānija – sarkana.)
 • Uz katra galda sagatavo:
  • Kontinenta lūgšanu vajadzības
  • Sarakstu ar uzskaitītiem projektiem, ko 2019. gada Lūgšanu dienas pasākums paredz atbalstīt
  • Iespēja atstāt ziedojumu – kastīte vai trauciņš, vai aploksnītes kopējā traukā
  • Lūgšanu vajadzības par Tavu valsti, pilsētu, apkaimi. Uzskaitītas kādas konkrētas kalpošanas vai misijas organizācijas/draudzes, kurām nepieciešamas tavas aizlūgšanas un atbalsts.
  • Tukšas lapiņas, rakstāmie un instrukcija (teksts zemāk)

„Ja ir kādas īpašas frāzes, vārdi vai domas Tavā sirdī, vai arī konkrēta lūgšanu vajadzība, uzraksti to uz lapiņas un piestiprini pie tāfeles ar karti.”

 • Sagatavo atsevišķu galdiņu zāles centrā, uz kura novieto aizdegtu sveci vai gaismas avotu (laternu, lukturīti). Gaisma tajā ir visu norises laiku, kamēr vien telpas ir pieejamas apmeklētājiem pasākuma laikā. Blakus tam novieto norādi ar tekstu par šo gaismu: „Šī aizdegtā svece (vai laterna) ir atgādinājums, ka Dieva godība mirdz caur vienkāršākajiem traukiem. Tu esi kā sveces gaisma, mirdzot pasaulē un aicinot iepazīt Dieva mīlestību. CELIES un SPĪDI! Šī svece arī atgādina, ka Dieva godība šobrīd spīd uz visiem mums, jo šodien citi visā pasaulē ir lūgšanās arī par mums.”
 • Uz cita galdiņa novieto trauku vai grozu ziedojumiem, kā arī norādi: „Šajā dienā savāktie ziedojumi atbalsta Pasaules Baptistu alianses Sieviešu departamenta projektus un kalpošanas visā pasaulē. Sieviešu departaments balstās uz šo vienā dienā saziedoto apjomu kā galveno ienākumu avotu. Pateicamies par Tavu brīvprātīgo ziedojumu, lai Dievs Tevi svētī!”
 • Nodrošini mūzikas atskaņotāju, kas visa pasākuma garumā atskaņotu klusu, instrumentālu fona mūziku.

IZMANTOSIM LŪGŠANU CEĻVEDI

Veidi, kā radoši pielietot Lūgšanu ceļvedī rakstīto

 • Esot kopā vienotiem, mēs spīdam spožāk: Uz grīdas uzzīmē laukumu krusta formā. Izdali katram dalībniekam tējas svecīti vai mazu lampiņu, ko pēc lūgšanu laika beigām katrs var novietot uz šīs norobežotās figūras, tā izveidojot kopīgu gaismas avotu krusta formā.
 • Variē uzrakstītās lūgšanu vajadzības: daļu ieplāno kopīgajai grupas lūgšanai, daļu ieplāno lūgšanām divatā vai trijatā, daļu ieplāno individuālajām lūgšanām.
 • Uzraksti katru lūgšanu vajadzību uz līmējamās piezīmju lapiņas. Šīs lapiņas salīmē uz liela globusa vai pasaules kartes. Ikviens dalībnieks var noplēst lapiņu un lūgt par tajā rakstīto.
 • Sadalieties grupās, lai katrā lūdz par vienu kontinentu. Kāda brīvprātīgā sieviete var pārstāvēt jeb reprezentēt konkrēto kontinentu, un pārējie dalībnieki lūgšanas laikā uzliek rokas šai sievietei.
 • Dažādojiet lūgšanas norisi: lūgšana kā teikums; garāka lūgšana; klusas lūgšanas pie sevis; lūdziet uz ceļiem, stāvot vai sēžot.
 • Ja iespējams, nodrošiniet kādus lūgšanu tekstus vai arī runājiet lūgšanas to valstu valodās, kas atrodas konkrētajā kontinentā.
 • Ja vēlaties, dalībnieki var valkāt apģērbu vai aksesuārus (piem., šalli) attiecīgajā kontinenta krāsā. Šīs vienotās sievietes var lūgt kopīgi par savu izvēlēto kontinentu.
 • Izmanto Lūgšanu ceļvedi visa gada garumā:
  • Ceļvedī ir uzskaitītas aptuveni 50 vajadzības. Ik nedēļu lūdz par vienu no tām.
  • Izveido lūgšanu kalendāru, izmantojot šīs vajadzības.
  • Uz lapas uzraksti vai izdrukā šīs vajadzības. Apciemo kādu māsu, kura vecuma nespēka vai slimības dēļ nevar piedalīties pasākumos. Nogādā šo lapu viņai.
  • Nodrošini iespēju, ka Tavas draudzes aktuālo lūgšanu vajadzību sarakstiņam tiek pievienotas arī kādas vajadzības no Lūgšanu ceļveža.
  • Ja Tavā draudzē ir drukāta programmiņa dievkalpojumiem, tad nodrošini, ka ik nedēļu tiek pievienota arī viena vajadzība no Lūgšanu ceļveža.
 • Uzsāc jaunu lūgšanu grupiņu.
 • Sazinies ar Sieviešu departamenta darbiniekiem un saņem regulāru informāciju par aktuālajiem notikumiem departamentā, kontinentu apvienībās utt. (Kontaktinformācija atrodama www.bwawd.org/continental-unions )
 • Noskaidro, kuri ir jūsu Kontinentu lūgšanu partneri: https://www.bwawd.org/Prayer-main

UZSVER ZIEDOJUMA NOZĪMI

 • Pamudini dalībniekus ziedot. Īsi pastāsti klātesošajiem par paredzētajiem projektiem. Šajā dienā savāktie ziedojumi atbalsta Pasaules Baptistu alianses Sieviešu departamenta projektus un kalpošanas visā pasaulē. Sieviešu departaments balstās uz šo vienā dienā saziedoto apjomu kā galveno ienākumu avotu. Puse no saziedotajiem līdzekļiem paliek konkrētā kontinenta Sieviešu apvienībai, savukārt otra puse nonāk starptautiskā Sieviešu departamenta rīcībā, kurš īsteno projektus un atbalsta kalpošanas visā pasaulē.

DALIES AR SAVĀM IDEJĀM

Sūti savas LD idejas uz bwawomen@bwawd.org un mēs tās publicēsim tīmekļa vietnē.